Kanibalové a zánik mateřské lodi

|

Po několika útocích ze strany našich sousedů z kanibalských kmenů jsme se jim postavili čelem. Několikrát jsme s nimi bojovali, abychom nakonec zjistili, že to nejsou ve skutečnosti kanibalové, ale obyčejní vesničané, kteří si na kanibaly pouze hráli, aby nás zastrašili. Když jsme se ptali proč nás zastrašují, dověděli jsme se, že když se na jednom místě koncentruje velké množství lidí, přijde (tak tomu vesničané říkají) „Velký špatný“. Něco, kvůli čemu na onom přelidněném místě vymřou všichni obyvatelé.

Pokoušeli jsme se zjistit od okolních vesničanů i něco více a zjistili jsme, že z lidí, kteří umřou na „Velký špatný“ se po smrti okamžitě stanou stromy a keře.

Bylo to mimořádně podivné. Do toho všeho na nás zničeho nic začali útočit i opravdoví kanibalové z blízkého i širokého okolí.

Jednoho dne ráno k nám přiběhl nešťastný příslušník jedné z vesnic v okolí a lomil rukama, že na celou jeho vesnici přišlo „Velký špatný“ a že on jediný přežil, protože byl daleko v lese. Nikdo nepřežil, ze všech vyrostly stromy.

Rozhodli jsme se proto, že se vydáme na cestu, abychom našli senzory, které podle naší vědkyně monitorují okolí a případně vysílají „Velký špatný“, což zjevně je nějaký druh jedovatého plynu.

Rozdělili jsme se do tří skupin a vyrazili na pouť, na které jsme našli a zneškodnili tři senzory.

Měli bychom být v bezpečí.

Velmi špatná zpráva však je, že vyšlo najevo, že důvod, proč nemůžeme kontaktovat mateřskou loď Fénix, je, že loď explodovala, což způsobilo naše problémy při sestupu na výcvik. Všichni lidé, které jsme kdy znali jsou mrtví. Je to otřesná zpráva.

Vyšlo ale také najevo, že na orbitě Země je ještě jedna Archa. Rozhodli jsme se ji kontaktovat pomocí nově opraveného komunikačního zařízení a varovat ji, že jim možná také končí životnost, jako Fénixu, a aby byli opatrní.

Jinak se ale zdá, po zničení senzorů, že nám žádné akutní nebezpečí nehrozí… Snad máme klid.